خريد مجموعه مقالات آموزشي خريد مجموعه مقالات آموزشي .

خريد مجموعه مقالات آموزشي

مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني

مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني

مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني

دانلود مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني

مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني
دسته بندي مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل doc
حجم فايل 23 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 18

مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني

 

در 18 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت docx 

 .................................................................................................

قسمتي از متن:

تعاريف
كلمه بهره¬وري برگردان انگليسي واژه «Productivity» به معناي قدرت و قابليت توليد است. در دايره المعارف بريتانيا  بهره¬ري در اقتصاد به صورت نسبتي از آنچه توليد مي شود به آنچه كه براي توليد مورد نياز است تعريف مي شود. در ديكشنري آكسفورد، بهره¬وري به معناي كارآيي است، كه در صنعت به وسيله مقايسه ميزان توليد به زمان صرف شده يا منابع مصرف شده براي توليد آن اندازه¬گيري مي¬شود (به نقل از طاهري، 1384).
در مطالعات انجام گرفته پيرامون بهره¬وري توسط سازمان¬ها و صاحب¬نظران، تعاريف متعددي از بهره-وري ارائه شده است كه اين تعاريف با وجود داشتن ريشه مشترك هر يك وجهي از بهره¬وري را مورد تأكيد بيشتر قرار دادند. در ذيل به تعدادي از اين تعاريف اشاره مي¬شود:
از ديدگاه سازمان همكاري اقتصادي اروپا (OEEC):  بهره¬وري حاصل كسري است كه از تقسيم مقدار يا ارزش محصول بر مقدار يا ارزش يكي از عوامل توليد بدست مي‌آيد. بدين لحاظ مي توان از بهره¬وري سرمايه، مواد اوليه و نيروي كار صحبت كرد.
سازمان بين¬المللي كار (ILO):  بهره¬وري را نسبت ستاده به يكي از عوامل توليد (زمين، سرمايه، نيروي كار و مديريت) تعريف مي¬كند.
از نظر آژانس بهره‌وري اروپا (EPA): بهره¬وري عبارت است از درجه و شدت استفاده موثر از هر يك از عوامل توليد. در تعريف اين سازمان همچنين به اين نكته اشاره شده است كه بهره¬وري يك نوع طرز تفكر و ديدگاه است كه بر اساس آن هر فرد مي¬تواند كارها و وظايفش را هر روز بهتر از روز قبل انجام دهد. از اين ديدگاه بهره¬وري  به عنوان يك فرهنگ تلقي مي¬شود (به نقل از طاهري، 1384).
در اطلاعيه تشكيل مركز بهره¬وري ژاپن JPC اهداف ناشي از بهبود بهره¬وري چنين بيان شده است: «حداكثر استفاده از منابع فيزيكي، نيروي انساني و ساير عوامل به روش¬هاي علمي به طوري كه بهبود بهره‌وري به كاهش هزينه¬هاي توليد، گسترش بازارها، افزايش اشتغال و بالا رفتن سطح زندگي همه آحاد ملت، منجر شود». از ديد اين مركز ، بهره¬وري يك اولويت و انتخاب ملي است كه منجر به افزايش رفاه اجتماعي و كاهش فقر مي¬گردد (به نقل از طاهري، 1384).

دانلود مباني و پيشينه نظري بهره وري سازماني


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۲:۵۰ توسط:postfile موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :